Atatürk Havalimanı’ndan Eminönü’ne Nasıl Gidilir

eminönü

Atatürk Havalimanı ulaşım bilgileri rehberinden, Atatürk Havalimanından Fatih’e gitmek istiyorum (Fatih – Eminönü) diyenler için ulaşım seçenekleri, metro, metrobüs, tramvay, vapur vb. gibi ulaşım seçenekleri aşağıda yer alıyor.

ATATÜRK HAVAALANI – EMİNÖNÜ ULAŞIM

Fatih Eminönü (Sirkeci) ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir.

Direkt ulaşım için metroyu kullanmanız tavsiye olunur. Atatürk Havalimanı’ndan metroya binerek Aksaray’da ininiz. Sonrasında Bağcılar – Kabataş tramvayına aktarma yaparak Eminönü istasyonunda inmeniz gerekir.

Havabus servisleri, (Havataş – Havaş servisleri) – Eminönü otobüsleri mevcut değildir. Doğrudan ulaşım sağlayamazsınız. Havabüs (Havataş – Havaş) havaalanı servisleri Taksim, Kadıköy, Yenikapı, Yenisahra noktalarından geçmektedir.

İETT otobüsleri, minibüs, dolmuş ve diğer toplu taşıma araçları ile doğrudan ulaşım mümkün değildir.

ATATÜRK HAVALİMANI – EMİNÖNÜ KAÇ KİLOMETRE
Atatürk Havalimanı’ndan Eminönü Meydanı yaklaşık 20 kilometredir. Uber taksi ücretleri – sarı taksi fiyatları hesaplaması da kilometre bazında yapılacaktır.

EMİNÖNÜ – ATATÜRK HAVALİMANI ARASI KAÇ DAKİKA – NE KADAR SÜRER?
Otobüs saatleri ve trafik yoğunluk saatlerine göre ortalama 30 dakika ila 40 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Tramvay ile ulaşım sağlandığında bu süre ortalama 45-50 dakikadır.

Yukarıdaki yol tarifi güzergahı Atatürk Köprüsü, Eminönü Vapur İskeleleri, Sirkeci İDO İskelesi, TCDD Sirkeci Tren Garı, Tarihi Sirkeci Postanesi, PTT Avrupa Yakası Başmüdürlüğü, Sirkeci Marmaray İstasyonu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Binası, Tarihi Eminönü Balıkçıları, Restoran ve Meyhaneleri, İTO, Doğubank, Tahtakale Çarşısı için de geçerlidir.

*** Atatürk havaalanından eminönüne nasıl gidilir hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

1 thought on “Atatürk Havalimanı’ndan Eminönü’ne Nasıl Gidilir

  1. Cevapla
    Isaak - 20 Mart 2019

    Ilk kez uçağa bineceğim. Istanbul eminonu ne gitmek istiyorum. Atatürk havaalanına mi sabiha gökçene mi gitmeliyim??
    Ayrıca toptancilarin ve tahtakale nin bulunduğu yer eminönü mu ?
    Havaalanında indiğimde nereye ve nasıl gideceğim??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

site ekle