Havaş – Havabüs Kimlere Ücretsiz mi (Havataş)

havabüs havaş

İstanbul sınırları içerisinde Taksim, Kadıköy ve Yenikapı’dan Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na yolcu taşıyan bununla beraber yeni açılacak olan üçüncü havalimanına ulaşım sağlaması da beklenen halk arasında eski adıyla Havataş, yeni adıyla Havabüs ve halk arasındaki adıyla Havaş kimlere ücretsiz veya Havabüs ücretsiz mi sorusunun yanıtlarını aşağıda ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

 

HAVABÜS KİMLERE ÜCRETSİZ

Bu soru en çok emniyet teşkilatı mensuplarından gelmektedir. Polisler ve polislere tahsis edilmiş ücretsiz biniş kartı ile; otobüsler, minibüsler, metro, metrobüs, tramvay, vapur ve diğer toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binebilmekte olduğundan; havaş polise ücretsiz mi – polislere havabüs ücretsiz mi sorularının yanıtını merak etmekteler. Ancak, Havaş ve Havabüs servisleri polise ücretsiz değildir. Dolayısıyla polisler de diğer vatandaşlar gibi ücret ödemek durumunda kalmaktadırlar.

Havaş – Havabüs engellilere ücretsiz mi?
Bu konuda resmi bir açıklama mevcut değil. Ancak Şehirlerarası yolcu otobüslerinde, yüzde 40 oranında engelli olduğunu belgeleyen kişiler için bilet ücreti, geçerli ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli düzenlenmektedir. Havaş – Havabüs engelli indirimi için muavin ve diğer yardımcı personelden de bu tip bir indirim olup olmadığı hususunda bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Havaş – Havabüs gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz mi?
Bilgi mevcut değildir.

Havaş – Havabüs 65 yaş üstüne ücretsiz mi?
Yaşlı indirimi olarak bilinen 65 yaş üzerine bedava ulaşım burada sözkonusu değildir.

Sarı basın kartı, askerler, belediye personeli, TSK mensuplarına ücretsiz mi?
Bilgi mevcut değildir.

Havabüs Havaalanı servislerine İstanbulkart (akbil) ile binilir mi?
Evet binilebilmektedir. İstanbulkartınızı muavine vererek okutunuz. Ancak öğrenci indirimi geçerli değildir. Ayrıca 65 yaş üstü ücretsiz binme durumu sözkonusu değildir.

*** havabüs indirimleri hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

4 thoughts on “Havaş – Havabüs Kimlere Ücretsiz mi (Havataş)

 1. Cevapla
  suzan - 12 Temmuz 2018

  Havaş askere ücretsiz mi?

 2. Cevapla
  Bulent - 14 Ağustos 2018

  Sabiha gökcen airportan havabus bindim,kadıköye gidecektim,uluslar arası İFJ basın kartımla ücretsiz binmek istedim sadece sarı basın kartı gecerli dediler,uygulamanızda gecerliliği yokmu bilmek isterim. Tesekkürler

 3. Cevapla
  Nigar - 24 Ocak 2019

  Sabiha Havaalanindan Sirkeciye nasil gide bilirim?

 4. Cevapla
  Deniz - 16 Şubat 2019

  Merhaba Bülent bey. Benim de IFJ kartım var ve bu binisimde gecerli oldu. Bilgi vermek istedim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

site ekle