Belko Air Kimlere Ücretsiz mi (Belkoair)

belko air

Ankara sınırları içerisinde Kızılay, AŞTİ ve Ulus Tren Garı’ndan Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıyan bununla beraber aynı şekilde Esenboğa Havaalanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Pursaklar, Yenimahalle Çakırlar, Hasköy ve Ulus Tren Garı’na yolcu taşıyan Belko Air ücretsiz mi sorusunun yanıtlarını aşağıda ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

BELKO AIR KİMLERE ÜCRETSİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bir işletmesi olan Belko Air Esenboğa Havaalanı ile Kent merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Bu soru en çok emniyet teşkilatı mensuplarından gelmektedir. Polisler ve polislere tahsis edilmiş ücretsiz biniş kartı ile; otobüsler, minibüsler, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binebilmekte olduğundan; Belko Air polise ücretsiz mi – polislere Belko Air ücretsiz mi sorularının yanıtını merak etmekteler. Evet, ücretsizdir. Dolayısıyla polisler diğer vatandaşlar gibi ücret ödemek zorunda değillerdir.

Belko Air engellilere ücretsiz mi?
Belko Air engelli ve engelli refakatçisi ücretsiz biniş için muavin ve diğer personelden yardımcı olmasını isteyiniz. Engelli ve refakatçi olduğunuza dair resmi kurumlardan alınan belgeleri sunmak zorunda olduğunuzu hatırlatırız.

Belko Air gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz mi?
Evet, ücretsizdir.

Belko Air 65 yaş üstüne bedava mı?
Yaşlı indirimi olarak bilinen 65 yaş üzerine bedava ulaşım burada sözkonusu değildir.

Sarı basın kartı, askerler, belediye personeli, TSK mensuplarına ücretsiz mi?
Sarı basın kartı olanlara ücretsiz olup, diğerlerine bedava değildir. Ancak basın mensupları için sarı basın kartı gereklidir. Kurumca verilen kartlar, internet sitesi editörleri vb. gibi resmi karşılığı olmayan kartlar geçersizdir.

Belko Air Havaalanı servislerine Ankara Kart (EGO Kartı) ile binilir mi?
Hayır, ücret elden bilet karşılığı muavinlerce toplanmaktadır.

*** belko air indirimleri hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

1 thought on “Belko Air Kimlere Ücretsiz mi (Belkoair)

  1. Cevapla
    Ahmet - 6 Ocak 2019

    BelkoAir TSK Mensuplarına ücretsiz mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

site ekle