Atatürk Havalimanı Kayıp Eşya – Bagaj ve Bavul

kayıp eşya

Atatürk Havalimanı’nda kaybolan eşyalarınızı nereden ve nasıl geri alabileceğinizi ve kayıp – çalıntı eşya bulmanız durumunda neler yapabileceğinizi aşağıda açıklıyoruz.

ATATÜRK HAVALİMANI KAYIP BAGAJ

Öncelikle iki tür kayıptan bahsedebiliriz. İlki havalaanı içerisinde. Yani apron, bekleme salonu, giriş kapıları, çıkış kapıları, dış hatlar girişi, iç hatlar girişi gibi herhangi bir havayolu şirketine ait olmayan alanlarda kaybolan eşyalar için Atatürk Havalimanı kayıp buluntu eşya bürosuna başvurmanız gerekir. Burada bu işlemi TGS – TAV kayıp eşya bürosu yürütmektedir. Eğer kaybolan eşyanız bulunduysa, buradan kimliğinizi ve size ait olduğunu ispat ederek alabilirsiniz. Kayıp eşya bürosu nerede – saat kaça kadar açık?
Dış hatlar terminalinde ve 24 saat açıktır.
Kaybolan eşyalar yasal süre içerisinde alınmadığı takdirde, Atatürk Havalimanında kayıp eşya satışları yapılmakta ve açık artırma ile kayıp eşya satışı yapuılmaktadır.

Eğer eşyanız uçak içerisinde kayboldu ise o havayolu şirketine başvuruda bulunmanız gereklidir. THY kayıp eşya bürosu, Onur Air kayıp eşya bürosu, Pegasus kayıp eşya bürosu, Anadolujet kayıp eşya bürosu, Sunexpress kayıp eşya bürosu, Atlasjet kayıp eşya bürosu başta olmak üzere havayolu şirketlerini  kendilerine ait kayıp bagaj bürosu iletişim merkezleri mevcuttur.

Havaalanında çalınan eşyalar
Havalanında cüzdanım, telefonum, bilgisayarım vb. çalındı diyorsanız bu durumda yapacağınız şey kayıp eşya büroları değil, Atatürk Havalimanı içerisindeki polis merkezidir. Çalınan eşyalar ve eğer biliyorsanız çalan kişi veya bu çalan kişinin eşkali ile birlikte bildiriniz. Hırsızlık olayları ile ilgili olarak Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmaları yürütmektedir.

Ayrıca eşyanızi bagajınız havayolu şirketi tarafından kaybedilmişse, kayıp bagaj tazminatı ödeme durumu sözkonusu olabilmektedir. Bu durumda THY, Anadolujet, Pegasus, Sunexpress, Onurair ve Atlasjet kayıp bagaj tazminatı için kayıp bagaj tutanağı tutulması gerekmektedir.

*** Atatürk Havalimanı Kayıp bavul hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. yazdıklarınız, anında yayınlanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

site ekle