İstanbul Yeni Havalimanından Nerelere Uçuş Var

istanbul yeni havalimanı

Yeni havaalanının ismi ne oldu ne olacak, ne kondu ne konacak derken şehrin adı verilse de, herkesin dilinde 3. havaalanı olarak kalmış ve bu gidişle de öyle kalacak olan üçüncü havalimanından nerelere uçuş var hangi şehirlere uçak kalkıyor aşağıda bunları açıkladık.

YENİ İSTANBUL HAVALİMANI UÇUŞLARI

Her ne kadar üçüncü havalimanı büyük törenlerle açılmış olsa da; konumunun İstanbul’un her noktasına uzak olması, metro gibi raylı sistemle ulaşım sağlanamaması, taksi ücretlerinin 200 TL’den başlaması ve bununla beraber tek ulaşım yöntemi olan otobüs servislerinin hem pahalı hem de çok az olması ayrıca İstanbulun sadece 5 semtinden kalkıyor olması nedeniyle hem zaman hem de para kaybına neden olmasından ötürü, kimsenin kullanmaya yanaşmaması, insanların hala Atatürk Havalimanı’nı kullanıyor olması bu havalimanı kapatılması ile beraber, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yolcu patlaması yaşanacağından şimdilik sadece birkaç şehre uçak seferleri düzenleniyor.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Lefkoşa ve Bakü olmak üzere sadece 7 şehre uçuşlar düzenleniyor. Bununla beraber Konya, Kayseri, Malatya, Gaziantep, Erzurum, Diyarbakır, Bodrum, Samsun gibi önemli merkezlere yakın zamanda uçuş düzenlenip düzenlenmeyeceği belirsizliğini koruyor. Ayrıca sadece Türk Hava Yolları (THY) sefer düzenliyor.

*** yeni havalimanı seferleri hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

site ekle