Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Taksim’e Nasıl Gidilir

taksim

Üçüncü Havalimanı ulaşım bilgileri rehberinden, Yeni İstanbul Havalimanından Taksim gitmek istiyorum (Beyoğlu – Taksim Meydanı) diyenler için ulaşım seçenekleri, metro, metrobüs, tramvay, vapur vb. gibi ulaşım seçenekleri aşağıda yer alıyor.

YENİ İSTANBUL HAVAALANI – TAKSİM ULAŞIM

Taksim ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir.

Metro, metrobüs, tramvay, vapur vb. ile ulaşım mümkün değildir. Tek seçenek Hava İst otobüsleri olan üçüncü havaalanı servisleridir. Bu servisler Abdülhakhamit Caddesi üzerinden kalkmaktadır. Konum olarak Habertürk binası civarı denebilir.

Havabus servisleri, (Havataş – Havaş servisleri) – Taksim otobüsleri mevcut değildir. Zira Yeni Havaalanına Havabüs sefer düzenlememektedir.

İETT otobüsleri, minibüs, dolmuş ve diğer toplu taşıma araçları ile doğrudan ulaşım mümkün değildir.

YENİ İSTANBUL HAVALİMANI – TAKSİM KAÇ KİLOMETRE
Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Taksim Meydanı yaklaşık 50 kilometredir. Uber taksi ücretleri – sarı taksi fiyatları hesaplaması da kilometre bazında yapılacaktır.

TAKSİM – YENİ HAVALİMANI ARASI KAÇ DAKİKA – NE KADAR SÜRER?
Otobüs saatleri ve trafik yoğunluk saatlerine göre ortalama 2 – 2,5 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Yukarıdaki yol tarifi güzergahı İstiklal Caddesi, Galatasaray Lisesi, Şişhane, Asmalimescit, Cihangir, Kabataş İDO İskelesi, Gümüşsuyu Alman Konsolosluğu, Atatürk Kitaplığı, Beşiktaş SGK Müdürlüğü, Beyoğlu SGK Müdürlüğü, Beykent Üniversitesi Taksim Yerleşkesi, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Sıraselviler Caddesi, Eski Taksim İlkyardım Hastanesi, Eski Taksim Alman Hastanesi, Fransız Konsolosluğu, Belçika Konsolosluğu, İsveç Konsolosluğu, Yunanistan Konsolosluğu, Rusya Konsolosluğu, Taksim Kilisesi, Tarlabaşı, Tomtom Mahallesi Muhtarlığı, Gezi Parkı, Harbiye Askeri Müzesi, Harbiye TRT Binası, Harbiye Orduevi, Harbiye Hilton Oteli için de geçerlidir.

*** Yeni İstanbul havaalanından taksime nasıl gidilir hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

site ekle