Yeni İstanbul (Üçüncü) Havalimanı Nerede – Nasıl Gidilir

istanbul havalimanı harita

Türkiye’nin en yeni ve en büyük havalimanı olan Yeni İstanbul Havalimanı haritası (üçüncü havalimanı harita konumu) yukarıda görselde yer alsa da, oldukça zor olan havalimanına ulaşım bilgileri de aşağıda yer almaktadır.

YENİ İSTANBUL HAVAALANINA NASIL GİDİLİR

Yeni İstanbul Havalimanı – Üçüncü havalimanı nerede?
Bu havalimanı Arnavutköy ilçesinin Tayakadın bölgesinde yer almaktadır. İstanbul’un kuzeyinde yer alan bu semt, İstanbul’un merkezi noktalarına oldukça uzak bir konumda yer aldığından dolayı gerek taksi ücretleri ve gerekse otobüs ücretleri oldukça pahalıdır.

İstanbul yeni havalimanına ulaşım nasıl olacak?
Bunun için İstanbul’un beş bölgesinden (Taksim, Kozyatağı, Bayrampaşa, Beylikdüzü ve Yenikapı) otobüs seferleri yapılmakta. 18 ila 25 TL arasında ücret verilerek bu havaalanı servisleri kullanılabilir. Ayrıca Uber ve ticari taksilerle de ulaşım sağlansa da, yukarıda değindiğimiz gibi çok uzak bir konumda olduğundan, yolcuların 200 ila 250 TL gibi bir taksi ücreti veya Uber ücretini gözden çıkarması gerekiyor. Bu havalimanına yakın semtler – yakın mahalleler olmadığı için, hemen herkesin bu ücretleri ödemesi gerekiyor.

Üçüncü Havalimanı – Yeni İstanbul Havalimanı yol tarifi:
Arnavutköy Tayakadın yolu üzerinden şahsi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla beraber İstanbul’un hemen her ana arterinde bu havalimanına yön tabelaları yerleştirilmiştir. Bu tabelaları takip ederek ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır. Yine bununla beraber Yandex Haritalar ve Google Maps uydu haritası ile de navigasyon ulaşımı sağlamanız mümkün olabilecektir.

*** istanbul havalimanı nasıl giderim hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

1 thought on “Yeni İstanbul (Üçüncü) Havalimanı Nerede – Nasıl Gidilir

  1. Cevapla
    nuh handeoglu - 12 Aralık 2018

    merhaba herkese. rezervasyon yaparak güvenli şekilde sorunsuz size özel araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

site ekle